Vi er nå i gang med å forbedre forholdene for gående og syklende i Halvorsens vei ved Blommenholm skole. Når Halvorsens vei skal oppgraderes med ny asfalt, benytter vi muligheten til å samtidig lage mer trafikksikre løsninger.
Publisert 04. nov. 2026 kl. 13:48
Oppdatert 04. nov. 2026 kl. 14:31
Hva skal vi gjøre?
Løsningene vi velger skal bidra til lavere fart, bedre krysningsmuligheter og et mer oversiktlig trafikkmiljø rundt Blommenholm skole og for nærmiljøet på Blommenholm. Målet er en tryggere og mer oversiktlig skolevei, og en gate som det blir bedre å gå og sykle i for alle.
Vi skal lage innsnevringer ved bussholdeplassene for å gjøre busstraséen mer oversiktlig. Innsnevringen skal bidra til lavere fart ved bussholdeplassen, unngå forbikjøringer og tryggere forhold for de som går og sykler.
Vi snevrer også inn krysset med sidegaten Bjerkåsen. Innsnevringen frigjør areal slik at det blir plass til fortau på begge sider i krysset mot Halvorsens vei. Kryssinnstramming bidrar til at det er kortere avstand for de som skal krysse veien. For biler som skal inn og ut av Bjerkåsen er svingen blitt krappere, noe som bidrar til tryggere fart.
Vi legger ny kantstein på fortauene som gir et tydeligere skille mellom bilvei og fortau. I tillegg kommer det fartshumper som er tilpasset buss.
Hvor?
Strekningen som oppgraderes går rett utenfor Blommenholm skole.
Når skjer det?
Arbeidene med å oppgradere asfalt og trafikksikkerhet er nå i gang, og arbeidene er planlagt ferdigstilt i løpet av november 2026.
Støyende arbeider
Det vil være redusert fremkommelighet og støy i forbindelse med fjerning og legging av asfalt. Arbeidene planlegges gjennomført innenfor vanlig arbeidstid 07:00–19:00 på hverdager.
Hvorfor gjør vi dette?
Tiltaket skal bidra med å skape en tryggere skolevei og generelt forbedre trafikksikkerheten for myke trafikanter i området.
Disse oppgraderingene har over tid vært planlagt i sammenheng med reasfalteringen av Halvorsens vei.
Fant du det du lette etter?
Så bra! Takk for at du gav tilbakemelding.