Det nye kommunestyret har hatt sitt første møte og valgt medlemmer til hovedutvalgene, kontrollutvalget og formannskapet. I tillegg ble det valgt nytt ungdomsråd.

Lisbeth Hammer Krog er gjenvalgt som ordfører i Bærum for 4-årsperioden 2019-2023. Varaordfører er Siw Wikan, hun tar over etter Ole Kristian Udnes.

Formannskapet i Bærum består av:

  • Lisbeth Hammer Krog (H)
  • Siw Wikan (H)
  • Morten Skauge (H)
  • Maria B. Sanner
  • Dag Egil Strømme (H)
  • Haakon Kvenna Veum (H)
  • Ole Kristian Udnes (H)
  • Kjell Maartmann-Moe (Ap)
  • Kari Brodin Sljelid (Ap)
  • Signe Bakke Sølberg (MDG)
  • Stein Stugu (Rødt)
  • Ragnar Molland (Sp)
  • Eirik T. Bøe (V)
  • Wenche Steen (V)

Hovedutvalg barn og unge

  • Haakon K. Veum (H) leder
  • Asbjørn Nilsen (H)
  • Mads Gram Rygg (H)
  • Sigrid B. Sanner (H)
  • Anfa Hasan (H)
  • Elisabeth K.H. Dale (H)
  • Elisabeth Nesset (AP)
  • Ola H.B. Pedersen (AP)
  • Jan Mauritz Thalberg jr (Frp)
  • Yngve Ulf Bjerke (Frp)
  • Elisabeth Fremstad Aukrust (Krf)
  • Hans Rugset (MDG)
  • Ingri Zeiner-Henriksen (MDG)
  • Dina Knudsen (SV)
  • Elen Gjevik (V)

Hovedutvalg bistand og omsorg

  • Torbjørn Espelien (FRP) leder
  • Torill Hodt Heggen (H)
  • Mikkel Mørch Sollie (H)
  • Morten Dahl-Hansen (H)
  • Bjørn N. Røtnes (H)
  • Feyza Kasikci (H)
  • Maria B. Sanner (H)
  • Bjørn Martin Johnsen (AP)
  • Lina Parvizian (AP)
  • Johannes Kiese (AP)
  • Marie P. Tørrissen (FRP)
  • Arnulf H. Myklebust (Krf)
  • Line Normann Jernæs (MDG)
  • Hans Kristian Aag (PP)

Hovedutvalg miljø, idrett og kultur

  • Dag Egil Strømme (H) leder
  • Hilde S. Øydne (H)
  • Frigg W. Rugset (H)
  • Haakon C. Sandven (H)
  • Sebastian L. Otterhals (H)
  • Lena Walle (H)
  • Wasim Zahid (AP)
  • Marianne Rieber-Mohn (AP)
  • Nikki Schei (MDG)
  • Christin X Liu (MDG)
  • Truls Bergersen (FRP)
  • Wenche M. F. Berg-Olsen
  • Finn O.H. Johnsrud (SP)
  • Øystein Goksøyr (V)
  • Johan Malvik (V)

Planutvalget

  • Eirik T. Bøe (V) leder
  • Mathias O. Weseth (H)
  • Tone S. Molle (H)
  • Terje Hegge (H)
  • Elisabeth H. Gjølme (H)
  • Reidar Kleppe (AP)
  • Ida Ohme Pedersen (Frp)
  • Kim Zimmer (MDG)
  • Anita Malmer Solli (SV)

Kontrollutvalget

  • Per Arne Nyberg (AP) leder
  • Petter E.K. Melsom (FRP)
  • Helene Berge Holm (H)
  • Kåre Granheim (KRF)
  • Ane Reinan (MDG)

Kommunestyret valgte også Klageutvalg, Eierutvalg og utvalg for samarbeid. I tillegg ble medlemmer i rådene oppnevnt.